خواص آجیل برای کودکان

خواص آجیل برای کودک

 

آجیل ها دارای ویتامین ها و مواد مغذی مختلفی هستند که می بایست در برنامه غذایی کودکان گنجانده شود. بیشتر پزشکان خواص آجیل برای کودکان  را معجزه آسا توصیف کرده‌اند و آن‌را به شدت توصیه می‌کنند.

در ۶ ماهه ی اول زندگی کودک، تغذیه ی کودک فقط با شیر است و بعد از آن توصیه می شود که در کنار آن از مواد مغذی برای تامین کردن نیازهای کودک استفاده نمود. تغذیه ی کودکان از جمله نکات مهمی است که والدین بایستی نسبت به آن حساسیت داشته باشند.

چرا که تغذیه ناسالم دوران کودکی می‌تواند زمینه‌ساز خیلی از بیماری ها در دوران پیری باشد و چه بسا این بیماری‌ها در دوران کودکی خود را نشان ندهد ولی مسلما و قطع به یقین با افزایش سن مشکل ساز می‌شود.

چگونه برای کودکان آجیل سرو کنیم :

اگر کودک زیر ۳ سال دارید و نمی خواهید او را از موادمغذی و ویتامین های گروه B و املاح معدنی محروم کنید، مغز دانه های مختلف و آجیل را به کمک آسیاب، پودر کنید و برای کودکان تان سرو کنید. بهترین شیوه برای سرو پودر آجیل برای کودکان زیر ۳ سال آن است که این پودر را با شیر کودک ترکیب کنید و آن را به صورت معجونی نه چندان غلیظ برای کودک آماده کنید.

این شیوه بهترین روش برای افزایش جذب و بلع راحت تر آجیل توسط کودکان است چرا که کودکان به دلیل توانایی هایی که دارند ممکن است در بلع دانه های درشت تر آجیل دچار بحران شوند یا حالت خفگی و تنگی نفس را تجربه کنند که برای سلامت آن ها خطرناک است.

توصیه ما این است که با کمک پودر تهیه شده از آجیل و مغزهای مختلف برای کودکان حریره تهیه کنید و آن را به عنوان غذای کمکی یا میان وعده غذایی برای کودکان آماده کنید.

مصرف آجیل باعث رشد ذهنی و جسمی کودکان می شود :

پسته، فندق، بادام، گردو از جمله مغزهای چرب هستند که آنتی اکسیدان  فراوان دارند. پروتئین، فیبر و چربی های سالم در مغزها برای رشد ذهنی و جسمی کودکان بسیار مفید است. مصرف یک مشت آجیل در هر روز می تواند بخشی از آهن، پروتئین، فیبر، روی، پتاسیم، ویتامین E و ویتامین های گروه B را تامین می نماید.

آجیل انرژی لازم برای کودکان را تامین می کند :

مصرف یک مشت آجیل می‌تواند انرژی کودکان را برای شیطنت‌های شیرین، در طول روز تامین کند. کودکانی که از آجیل‎ ها به جای تنقلات بی‌خاصیت و ناسالم استفاده می‌کنند، باهوش‌تر و سالم تر از کودکان هم‌سنشان هستند و احساس ناتوانی و ضعف کمتری نیز نسبت به آن ها دارند.

آجیل باعث رشد بهتر استخوان ها می شود :

کلسیمی که در آجیل وجود دارد، نه تنها باعث رشد بهتر استخوان ها می شود، بلکه از پوکی استخوان نیز جلوگیری می کند. از بین مغزیجات بادام دارای کلسیم و پروتئین زیادی است. به گونه ای که ۱۰۰ گرم از بادام تازه، حدود ۲۴۰ mg کلسیم و ۲۰ گرم پروتئین دارد و مقدار کلسیم ۲۰ تا ۲۵ عدد بادام از ۱/۴ استکان شیر بیشتر است. گفتنی است کلسیم و فیبری که در بادام وجود دارد، کاهش دهنده سرطان روده ی بزرگ است.

آجیل سیستم ایمنی کودکان را تقویت می نماید :

به طور کلی آجیل ها به علت آنتی اکسیدان هایی که دارند، هم روند پیر شدن را کندتر می نمایند و هم باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شوند. طبق تحقیقات انجام شده، چنانچه افراد در برنامه ی غذایی خود آجیل را بگنجانند، در آینده از بسیاری از بیماری های مهلک مثل سرطان در امان خواهند ماند.

آشنا نمودن کودک با آجیل :

توصیه می‌شود که آجیل‌های خرد شده را به غذای کودک خود بیافزایید تا از مزایای آن بهره‌مند شود و با طعم آجیل آشنا گردد. آجیل درسته بایستی از ۵ سالگی به بعد به کودکان داده شود چرا که آجیل درسته احتمال خفگی را در کودکان بالا می‌برد. زمانی که به کودکتان آجیل می دهید، اطمینان پیدا نمایید که کودک نشسته و آجیل می خورد. بر او نظارت دقیق داشته باشید.