تبلت و موبایل برای کودکان

موبایل و تبلت

برای فرزندتان تبلت می خرید و با سرگرم شدن او می گویید که عجب خوب است این تکنولوژی، کودکم ساعت ها آرام و بی صدا می نشیند. آیا قوانین استفاده از تبلت و موبایل رو به فرزندتون یاد داده اید؟

آیا فرزندتون نیاز به تبلت یا موبایل داره؟ چگونه مراقبش خواهید بود ؟ این سوال ها رو خوبه قبل خرید وسایل دیجیتالی از خودتون بپرسید.

قوانین استفاده از تبلت و موبایل برای کودکان

اگر برای فرزندتون که گواهینامه نداره ماشین بخرید و بهش بدید و ببینید تصادف کرده، مسٔول کیه؟ شما! پس قبل از خرید وسایل دیجیتالی مراقب باشید.

قدم اول

آیا فرزندتون نیاز به تبلت و یا موبایل دارد؟ اینترنت و موبایل فرزندتان را وارد دنیای بی در و پیکری می کند که فرزندتان باید کارکردن با آن را بلد باشد. پس هر چه دیرتر بهتر است.

قدم دوم

باید قانون بگذارید. فرزندتان باید قوانین را یاد بگیرد، قوانینی مانند حرف نزدن با غریبه ها، دیدن مطالب مناسب سن خودش، ساعات استفاده از تبلت، انجام کارهای شخصیش قبل از استفاده از تبلت یا موبایل .

قدم سوم

اگر سن فرزندتان مناسب بود و قوانین را یاد گرفت، حالا باید کنارش باشید تا مطمئن شوید قوانین را آموخته است. یادتان باشد دنیای اینترنت دنیای بی در و پیکر و گاها خطرناکی است.

قدم چهارم

وقتی مطمئن شدید به قوانین عمل می کنه به او کمی آزادی بدهید. اما باید بداند شما گاهی او را چک می کنید و اگر کار خطرناکی کرد دسترسی به تبلت را از دست خواهد داد.

قدم پنجم

کودکان و نوجوانان نمی توانند تصمیم منطقی بگیرند. مغز آن ها به هیجان پاسخ مثبت می دهد. پس تامین امنیت آن ها با شماست. پس عصبانی نشوید، آموزش و آگاهی بدهید!